![](https://www.tedtrabzon.k12.tr/wp-content/uploads/2019/09/WhatsApp-Image-2019-09-26-at-13.28.42.jpeg)
4.Sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri Dersi kapsamında KTÜ Jeoloji Mühendisliği bölümünü ziyarete gittiler.
26 Eylül 2019![](https://www.tedtrabzon.k12.tr/wp-content/uploads/2019/10/S8-SEVINC_ATABAY5.jpg)
TED Genel Müdürü Sevinç Atabay: Misyonumuz Cumhuriyet
7 Ekim 2019![](https://www.tedtrabzon.k12.tr/wp-content/uploads/2019/10/71120390_2516032648683229_7271798434389032960_o-1080x480.jpg)
TED Okulları öğrencilerine özel olarak Geleceğin Yıldızları iş birliği ile düzenlenen Uludağ Yaz Kampında diğer TED’li dostlarımızla buluştuk ve hayatımıza yeni, unutulmaz anılar ekledik. Amerika Kamplar Birliği’nin yaptığı araştırmalara göre; kamplar öğrencilerin gelişiminde sunduğu ayrıcalıklı faydalar ve bu faydaların hayat boyu kullanılır olması sebebiyle fark yaratıyor. Okul ve aile ortamından biraz daha farklı ve destekleyici olarak, kampa katılan öğrencilerin sorumluluk , takım ruhu, farklılıkları kabul etme, yönetme, arkadaşlık kurma ve kendini keşfetme becerilerini artıyor. Yine araştırma sonuçlarına göre bu becerilerin öğrenciler tarafından içselleştirilmesi ve kalıcı olması için orta-lise eğitim döneminde 3 veya daha fazla defa kamplara katılım tavsiye edilmektedir. Çocuklarının gelişimi için önemli bir adım atarak kamp deneyimini yaşamalarını destekleyen velilerimizi ve eğitmenlerimizi kutluyor, önümüzdeki yıllarda tekrar kampta buluşmayı diliyoruz…